Prečo si vybrať našu stoličku

Prečo si vybrať našu stoličku
Na trhu sa nachádza veľké množstvo rastúcich detských stoličiek v rôznom prevedení, materiáli, dizajne s rôznymi funkciami a preto je pre niekoho ťažké zorientovať sa v ponukách a vybrať si ten správny produkt. Každý preferuje iné hodnoty.

Vzhľad
Niekto kladie dôraz na vzhľad, aby sa mu páčil dizajn a farba stoličky a zapadla mu ideálne do interiéru. Veľa výrobcov napodobňuje už dlhšie predávané modely stoličiek, preto sa mnohé na seba veľmi podobajú a len ťažko identifikujete výrobcu. Tým, že stoličku Smart Leo režeme na počítačom riadenej CNC fréze do veľkoplošného materiálu je jej dizajn charakteristický oblými líniami, čo je len ťažko dosiahnuteľné tradičnými stolárskymi postupmi výroby z úzkych dosiek a hranolov. Na našej stoličke je do materiálu pekne vyfrézované logo Smart Leo čím výrobok získava nezameniteľný dizajn. Našu stoličku si môžete vybrať z 12-tich farieb, aby pekne doplnila váš interiér. Stoličky sú farebne realizované tak, aby časti, ktoré najviac podliehajú opotrebovaniu, teda sedák, operadlo a opierka na nohy sú v prírodnom dreve. To je výhoda pri renovácii po rokoch používania. Dosky stačí pretrieť priesvitným lakom na detský nábytok a nemusíte sa triafať do farebného odtieňa. Preto sme farebne riešili len bočnice stoličky, ktoré sú aj najviditeľnejšou časťou stoličky.

Materiál
Rastúce stoličky sa vyrábajú v rôznych materiáloch. V súčasnosti sa do popredia dostávajú plastové výrobky, ktorých masová výroba je veľmi lacná. Jedná sa o spotrebný prístup výroby, to znamená, že je výrobok lacný a predpokladá sa, že keď niečo praskne alebo sa zlomí, stoličku vyhodíte a kúpite si ďalšiu lacnú. Ale v dnešnej dobe je čoraz viac ľudí, ktorí si uvedomujú dopad výroby plastov a plastového odpadu na našu planétu a siahajú po prírodných materiáloch. Mnohé rastúce stoličky, aj keď sú z dreva majú rôzne doplnky a súčasti z plastu ako pulty, úchyty, koliečka, popruhy. My sme si od začiatku projektovania postavili za cieľ, vyrobiť stoličku s nulovým podielom plastu, čo sa nám podarilo a tak ponúkame stoličku ako bezplastový ECO výrobok.  Stolička Smart Leo je vyrobená z kvalitnej interiérovej bukovej preglejky, ktorá má vysokú pevnosť a dobrú pružnosť pri nízkej hmotnosti.
 

Funkčnosť
Rastúce stoličky svojim konštrukčným riešením ponúkajú rôzne možnosti nastavovania menenia polôh sedáka a opierky nôh. Väčšina stoličiek sa musí náradím rozobrať a následne poskladať, aby ste dostali dosky do nových polôh. Toto sa vám nebude chcieť často robiť, preto takú stoličku budete využívať jednoúčelovo len ako vysokú stoličku k jedálenskému stolu a neskôr ju prestavíte na stoličku k detskému písaciemu stolu. Naša stolička je iná. Dosky sú upevnené strutkami, ktoré ručne bez potreby náradia vyskrutkujete presuniete dosku do novej polohy a zaskrutkujete. Takéto prestavenie dosky netrvá ani 30 sekúnd. Čiže stoličku môžete kedykoľvek prispôsobiť na sedenie, ktoré vám momentálne vyhovuje. Čiže keď sa dieťa naobeduje pri jedálenskom a pôjde si kresliť k obývačkovému stolíku, jednoducho a pohodlne stoličku prestavíte. Výhodou stoličky Smart Leo sú aj kolieska. Je praktické dieťa usadiť ďalej od stola, zaistiť ho popruhmi alebo pultom a potom ho prisunúť k jedálenskemu stolu. Stoličku stačí jemne zozadu nadvihnúť a na kolieskach posunúť na správne miesto. Kolieska netreba zaisťovať, stolička pevne stojí na mieste, kým ju opäť nenadvihnete. K stoličke Smart Leo sú dodávané trojbodové popruhy z pevnej bavlny, ktorými jednoducho zaistíte dieťa v patričných otvoroch stoličky. Popruhy sa dajú vodorovne aj zvislo nastavovať. Tieto popruhy zároveň slúžia na zaistenie pultu, aby ho dieťa nevyklopilo. Pult je možné dokúpiť osobitne, alebo je dodávaný ako súčasť stoličky Smart Leo Advanced. Pult je vhodný pre menšie deti, pomôže pri kŕmení dieťaťa. Pult sa dá veľmi jednoducho preklopiť do zadnej časti stoličky alebo vymontovať, aby ste ho mohli opláchnuť vodou. 
Bezpečnosť
Pri výbere stoličky je dobré zvážiť aj bezpečnosť stoličky. Tá naša je nadizajnovaná tak, že na nej nie sú ostré rohy a všetky hrany sú zaoblené. Otvory majú podľa predpisov viac ako 13 mm. Na stoličke nie sú miesta, kde by si dieťa mohlo pricviknúť prsty a oškreť si ruky. Stolička je štandardne dodávaná s pevnými bavlnenými trojbodovými popruhmi na zaistenie menšieho dieťaťa proti pádu zo stoličky. Stolička sa dostáva do úvrate po väčšom naklonení, preto je málo pravdepodobné, že ju dieťa prevráti smerom dozadu. Stolička je povrchovo upravená farbami a lakom určenými pre detský nábytok a hračky.


Pridať komentár